Ευβοϊκός ΓΑΣ Τμήμα Κολύμβησης- 6 ασημένια και 1 χάλκινο μετάλλιο

ΕΥΒΟΙΚΟΣ3

Το παρών με τρεις αθλητές-τριες έδωσε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Masters κολυμβητών που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 14-15-16 Ιουνίου στο Ποσειδώνειο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης με τη συμμετοχή 400 αθλητών-τριων από 11 Χώρες.
Οι βετεράνοι αθλητές-τριες του Ευβοϊκού ΓΑΣ κατέκτησαν συνολικά 6 ασημένια και 1 χάλκινο μετάλλιο.
Αναλυτικά:
Η Λάσκαρη Παναγιώτα στην ηλικιακή κατηγορία 35-39 κατέκτησε 5 ασημένια μετάλλια στα 50 -100 ελεύθερο, στα 50 -100 ύπτιο και 50 πεταλούδα.
Ο Χάρλας Γεώργιος στην ηλικιακή κατηγορία 35-39 κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 200 ύπτιο, το χάλκινο μετάλλιο στα 100 ύπτιο, την 4η θέση στα 50 ύπτιο και την 6η θέση στα 50 ελεύθερο.
Επίσης ο Καγιάς Γιώργος στην ηλικιακή κατηγορία 40-44 στα 50 ελεύθερο κατετάγη 20ος με πολύ καλό χρόνο.
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές-τριες για τις επιδόσεις τους και την προσπάθεια τους.