Παραολυμπιακοί Αγώνες: «Χάλκινος» ο Μιχαλεντζάκης στα 100μ. ελεύθερο – Δεύτερο μετάλλιο για την Ελλάδα

ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ EVIATHEMA

Ο 22χρονος πρωταθλητής κάλυψε την απόσταση σε 58.73 και ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου

Το δεύτερο μετάλλιό της στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, μετά από το χάλκινο του Πάνου Τριανταφύλλου στη σπάθη, πανηγυρίζει η Ελλάδα, καθώς ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης κατέκτησε την τρίτη θέση στα 100 μέτρα ελεύθερο της κατηγορίας S8 στην κολύμβηση.

Ο 22χρονος πρωταθλητής κάλυψε την απόσταση σε 58.73 και ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, την ώρα που ο Αυστραλός Μπεν Πόπαμ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με επίδοση 57.37 και ο Ρώσος Αντρέι Νικολάεφ πήρε το ασημένιο με 57.69, όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ.

Σάλος με τις δηλώσεις Σπανού περι “Εντολής για μη κατάσβεση στην Βόρεια Εύβοια”

Χαλκίδα: 27χρονος πιάστηκε με το κλεμμένο πλυντήριο και κατέληξε με χειροπέδες

Θανάσης Ζεμπίλης: Προς δημοπράτηση τμήμα 50 χλμ του Βόρειου οδικού άξονα . Εντός του έτους και η παράκαμψη Χαλκίδας

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ – Κυνήγησε νεαρούς με μαχαίρια γιατί δεν τον άφηναν να κοιμηθεί

Θρίλερ στον Βόλο: Πέθανε βρέφος λίγο πριν γεννηθεί – Μήνυση θα υποβάλει η μητέρα